wz

Cestování

Ubytování - noclehy

Hotely Formule 1 a Etap

Pro ty, kdo je neznají:

Nejsou to žádné exkluzivní hotely. V obou typech jsou pokojíčky, kam se vejde jedno dvojlůžko a nad ním napříč palanda (v Německu jen pro dítě do 12ti let). V rohu je umyvadlo s teplou a studenou vodou a s velkým rohovým zrcadlem, v druhém rohu stolek se židlí. Nad stolkem na stěně je televize. Pak ještě vedle lůžka držák na ramínka. Toť vše. Je to pro nenáročné a jen na přespání.

Formule 1

logo Formule 1

Hotely Formule 1 mají toalety a sprchy na chodbách, je jich ale dostatek, nikdy se nemuselo čekat. Čistota většinou dobrá, jsou to plastové celky s automatickým čištěním vodou a horkým vzduchem. Tyhle hotýlky mají jedno velké plus - cenu. Ve Formulích se platí za pokoj a noc cca 28 až 33 €, snídaně pro 1 osobu 3,50 €. Při dvou lidech to vyjde kolem 20 € na osobu.

V Německu jsou recepce otevřené:
  • v týdnu - od 6:30 do 10:00 a od 17:00 do 22:00
  • So, Ne, svátky - od 7:00 do 10:00 a od 17:00 do 22:00

Přijedete-li mimo tuhle dobu, můžete se ubytovat sami, aniž byste měli nocleh objednaný. U vchodu je automat, kde si navolíte příjezd, odjezd, počet osob a vložíte platební kartu, kterou zaplatíte. Automat vám sdělí číslo pokoje a kód k otvírání dveří. Ten je stejný jak ke dveřím pokoje, tak ke vstupním dveřím hotelu. Kód naťukáte na panýlku u kliky a můžete vstoupit.

Doména Formulí 1 je hlavně ve Francii, takže v Německu jich je jen pár.
Města v Německu, ve kterých je hotel Formule 1:
Berlín, Bochum, Brémy, Hannover, Kassel, Köln, Leipzig, Magdeburg a Mannheim-Heidelberg. Moc jich není, takže se spíš narazí na Etap, těch je tam asi 70.
Hotely Formule 1 v Německu patří nyní pod řetězec Accor a můžeme je najít např. na stránkách: http://www.hotelscombined.cz/ nebo zkusit stránky http://www.lookingforbooking.de/.

Etap

logo Etap

Hotely Etap jsou o něco dražší, mají ale WC a sprchu na pokoji. Základ za pokoj přijde na cca 39 € plus cca 8 € příplatek za druhou osobu. Snídaně pro jednoho 5,50 €. Takže celkem asi 29 € pro jednoho.

Recepce Etap v Německu:
  • pondělí až sobota - od 6:30 do 11:00 a od 17:00 do 22:00
  • neděle, svátky - od 7:00 do 11:00 a od 17:00 do 22:00

Mimo tuhle dobu lze použít automaty jako u Formule 1.

Parkování u obou typů je bez problémů. Hotýlky jsou většinou na předměstích a mají svoje parkoviště.

Ceny tady udávané jsou z roku 2008.

Hotely Formule1, Etap a také Ibis patří řetězci Accor. Vyhledávat lze ze stránek http://www.accorhotels.com.
Vyhledávání Formule1 v Německu: http://www.hotelscombined.cz/ nebo http://www.lookingforbooking.de/.

Všeobecné hledání ubytování na české verzi Booking.com.

Napište připomínky, kritizujte, chvalte
Nahoru
TOPlist