Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Cestování

Rakousko, Vorarlberg

Feldkirch

Znak města Feldkirch

Město Feldkirch ležící na západní hranici rakouské země Vorarlberska při hranicích se Švýcarskem a Lichtenštejnskem má asi 30000 obyvatel. Centrem staré části města je útulné starobylé náměstí s podloubím a řadou historických měšťanských domů. Na skále nad městem tvoří jeho dominantu hrad Schattenbug vystavěný ve 12. století a trochu připomínající český hrad Kost. V hradu je umístěno národopisné muzeum.

Hrad Schattenburg
Hrad Schattenburg
Feldkirch - náměstí
Feldkirch - náměstí
Feldkirch - náměstí
Feldkirch - náměstí

Historické souvislosti

Sídlo je velmi staré. Bylo postaveno na základech římského vojenského tábora někdy kolem roku 850 jako Feldchiricha. Roku 1218 bylo uznáno městem a po té nechal hrabě Hugo von Montfort vystavět hrad Schattenburg. Poslední z hrabat z Montfortu odprodal r. 1375 město a panství Feldkirch hraběti Leopoldu III. von Habsburg.

Dojmy a postřehy

Laterns
Laterns

Feldkirch nebyl cílem naší cesty, ale chtěli jsme tam poblíž přenocovat ve vesnici Laterns, což je výchozí bod k pěší cestě k jakési soutěsce Übleschucht, na kterou jsme se chtěli vydat. Z toho nakonec sešlo, ale město jsme nakrátko navštívili.
V těch místech směrem na západ k Bodamskému jezeru už Alpy ztrácejí na své výšce, ale stále tvoří krásná panoramata zdejších měst a vesnic.
Jinak vesnice tady ve Vorarlbersku, aspoň tady u západních hranic, už zdaleka nevypadají jako ty v Tyrolsku, kde domy obložené dřevem a s velkými dřevěnými balkony přetékají kytkami. Spíš mi připomínaly vesnice někde v Čechách a jen ty vysoké špičaté kostelní věže a okolní hory je odlišují.

Použité zdroje pro Feldkirch

Napište připomínky, kritizujte, chvalte
Zpět na mapu
TOPlist