Cestování

Rakousko, Vorarlberg

Feldkirch

Znak města Feldkirch

Město Feldkirch ležící na západní hranici rakouské země Vorarlberska při hranicích se Švýcarskem a Lichtenštejnskem má asi 30000 obyvatel. Centrem staré části města je útulné starobylé náměstí s podloubím a řadou historických měšťanských domů. Na skále nad městem tvoří jeho dominantu hrad Schattenbug vystavěný ve 12. století a trochu připomínající český hrad Kost. V hradu je umístěno národopisné muzeum.

Hrad Schattenburg
Hrad Schattenburg
Feldkirch - náměstí
Feldkirch - náměstí
Feldkirch - náměstí
Feldkirch - náměstí

Historické souvislosti

Sídlo je velmi staré. Bylo postaveno na základech římského vojenského tábora někdy kolem roku 850 jako Feldchiricha. Roku 1218 bylo uznáno městem a po té nechal hrabě Hugo von Montfort vystavět hrad Schattenburg. Poslední z hrabat z Montfortu odprodal r. 1375 město a panství Feldkirch hraběti Leopoldu III. von Habsburg.

Dojmy a postřehy

Laterns
Laterns

Feldkirch nebyl cílem naší cesty, ale chtěli jsme tam poblíž přenocovat ve vesnici Laterns, což je výchozí bod k pěší cestě k jakési soutěsce Übleschucht, na kterou jsme se chtěli vydat. Z toho nakonec sešlo, ale město jsme nakrátko navštívili.
V těch místech směrem na západ k Bodamskému jezeru už Alpy ztrácejí na své výšce, ale stále tvoří krásná panoramata zdejších měst a vesnic.
Jinak vesnice tady ve Vorarlbersku, aspoň tady u západních hranic, už zdaleka nevypadají jako ty v Tyrolsku, kde domy obložené dřevem a s velkými dřevěnými balkony přetékají kytkami. Spíš mi připomínaly vesnice někde v Čechách a jen ty vysoké špičaté kostelní věže a okolní hory je odlišují.

Použité zdroje pro Feldkirch

Napište připomínky, kritizujte, chvalte
Zpět na mapu